Konkurencyjne ceny - PRODUCENT
71 372 95 36 | 509 023 296 | sprzedaz@wimarol.pl
WIMAROL - Rolety Żaluzje Plisy Moskitiery » Oferta/Produkty » Rolety Dzień-Noc

Rolety DZIEŃ-NOC

Dzień Noc, nazywane także roletami "duo", to podwójny materiał nawinięty na rolkę, na którym są umieszczone, naprzemiennie, paski jednolitego materiału oraz paski wykonane z siateczki. Regulując koralikiem położenie pasków, można całkowicie przesłonić szybę (paski tworzą jednolitą strukturę) lub można przepuścić światło przez siateczki. Dzień/noc można również całkowicie podnieść i odsłonić szybę.

Tego typu osłona okienna dzień-noc stanowi nierzadko substytut firanek. Połączenie gładkiego materiału z siateczką jest zdecydowanie wystarczającym zabiegiem z zakresu wystroju wnętrz i okien. Nie ma potrzeby, a nawet niepowinno się (z przyczyn estetycznych) dodatkowo wieszać firanek. W zupełności same ozdobne zasłony po bokach wystarczą, aby uzyskać  nowoczesny wygląd i estetykę przy zastosowaniu produktu dzień i noc.

materiały dzień noc Wimarol

Galeria tkanin rolet Dzień-Noc


Rolety Dzień i Noc - realizacje WIMAROL

Oto niektóre nasze zrealizowane zlecenia rolet Dzień-Noc na terenie Wrocławia i okolic.

Kasety, prowadnice i osprzęt rolet wewnętrznych

W ofercie WIMAROL jest większość spotykanych kolorów kaset i osprzętu do rolet wewnętrznych, aby idealnie pasowały do Państwa wnętrza i nie "gryzły" się z kolorem profili okiennych. Kolorami okien z reguły spotykanymi są:

1) biały (najczęściej stosowany)

2) brąz

3) srebrny (anoda)

4) szary

5) dąb

6) złoty dąb

7) jasny dąb

8) dąb bagienny

9) orzech

10) wiśnia

11) mahoń

12) winchester

Rolety występują w wersjach:

• w kasetach i z prowadnicami po bokach

bez kaset i prowadnic


Rolety można montować:

• bezpośrednio na skrzydle okna (najczęściej stosowane

ścianie

suficie


Rolety w kasetach i z prowadnicami

Nasze roletki wewnętrzne w kasetach i z prowadnicami występują w 3 systemach:


UNIWIROL - najczęściej stosowany; płaskie, przylegające prowadnice boczne; montaż na skrzydle okna; opływowy, nowoczesny kształt kasety wykonanej z aluminium


Idealnie dopasowane do okien PCV oraz drewnianych stają się integralną częścią okna. Kasetka chroni materiał przed zabrudzeniem i utratą koloru oraz maskuje rurę nawojową.

Roletką steruje się za pomocą łańcuszka kulkowego, umieszczonego z boku roletki. Montaż roletki odbywa się poprzez przykręcenie kasety do listwy przyszybowej (kasetę można wykonać również w wersji przyklejanej, bezinwazyjnej) oraz doklejenie prowadnic bocznych.

Estetyka, jakość wykonania oraz łatwość montażu przyczyniły się do tego, że jest to jeden z najczęsciej wybieranych typów rolet wewnętrznych.

-------------------------------------------------------------------------

INTEGRA - system stosowany na okna ze szprosami i słupkami dzielącymi szybę (prowadnica przestrzenna); montaż rolet na skrzydle okna


Prowadnica przetrzenna w kształcie litery U prowadzi materiał roletki ponad ramą okna, pozwalając na ominięcie poprzeczki lub innych elementów ozdobnych. Model ten w całości wykonywany jest jako przyklejany, bezinwazyjny - montaż bez konieczności wiercenia otworów w oknie.

-------------------------------------------------------------------------

LUIZA - na duże przeszklenia lub do zasłaniania całych wnęk okiennych; montaż rolet na ścianie lub suficie

-------------------------------------------------------------------------

Rolety bez kaset i prowadnic

Nasze rolety wewnętrzne bez kaset występują w 2 systemach:


MINI - montaż roletek na skrzydle okna

 

Roletki wewnętrzne mini polecane są do okien o niewielkich wymiarach. Montowane z łatwością do okna za pomocą małego, estetycznego mechanizmu. Mogą być do okna przykręcone lub zamontowane bezinwazyjnie, bez konieczności wiercenia otworów.

W przypadku montażu bezinwazyjnego stosuje się żyłki przytrzymujące roletkę przy oknie, nawet w pozycji uchylonej. Sterowanie roletą odbywa się przy pomocy łańcuszka sterującego, umieszczonego z boku rolety (z prawej lub lewej strony).

----------------------------------------------------------------------------

KLASYK - montaż rolet na ścianie lub suficie; najczęściej na duże przeszklenia lub w celu zasłonięcia całej wnęki okiennej


----------------------------------------------------------------------------