Konkurencyjne ceny
| 572 409 729 | info@wimarol.pl
WIMAROL - Rolety Żaluzje Plisy Moskitiery » Oferta/Produkty » Moskitiery

Moskitiery

siatka przeciw komarom Wrocław

Moskitiery, czyli siatki przeciw owadom stają się w ostatnich latach coraz popularniejsze, ponieważ stanowią skuteczne zabezpieczenie przed przenikaniem insektów do pomieszczeń. Dodatkową korzyścią jest zabezpieczenie wnętrza przed kurzem, suchymi liśćmi i pyłem.

Proponowane przez firmę WIMAROL moskitiery różnią się sposobem montażu oraz funkcjonalnością.

Można dokonać podziału moskitier na stałe-nieruchome (ramkowe - montowane do standardowych okien za pomocą zaczepów), otwierane (na zawiasach; np. wychodzących na balkonon), przesuwne (zastosowanie w dużych, przeszklonych wnękach balkonów, tarasów oraz ogrodów zimowych) oraz rolowane (zwijane w aluminiową kasetę za pomocą mechanizmu sprężynowego; nadają się idealnie do okien dachowych).

Moskitiery można wykorzystać również jako zabezpieczenie dla zwierząt domowych (np. koty), aby nie wypadły z dużej wysokości.

Moskitiery ramkowe

Moskitiera ramkowa to wygodne i proste rozwiązanie techniczne. Produkt jest przygotowywany na wymiar pod indywidualne zamówienie. Tego typu moskitiera pozwala na bezproblemowe otwieranie i zamykanie okien.

Moskitiera ramkowa stała montowana jest po zewnętrznej stronie ramy okiennej. Dzięki zastosowaniu bezinwazyjnych obrotowych zaczepów, moskitierę można w łatwy i szybki sposób zamocować oraz zdemontować, utrzymując pełną funkcjonalność okien.

Ramki moskitier (mocne, ekstrudowane profile aluminowe) dostępne są w kolorze: biały, szary (antracyt), mahoń, brąz, orzech oraz złoty dąb.

Siatka używana do moskitier firmy WIMAROL to wysokiej jakości włókno szklane w kolorze szarym, przez co jest mało widoczna dla oczu (nie zabiera światła) oraz jest wystarczająco „gęsta”, aby nie przedostawały się nawet najmniejsze insekty.

Moskitiera jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.

Moskitiery drzwiowe - otwieranie uchylne

moskitiera na balkon

System moskitiery drzwiowej, którą otwiera się uchylnie, stanowi doskonałe zabezpieczenie drzwi balkonowych lub tarasowych. Profil ramy moskitiery posiada nowoczesny wygląd i doskonale komponuje się z obecnie stosowanymi ramami okiennymi. Rama moskitiery łączona jest za pomocą narożników wewnętrznych aluminiowych, co w znaczny sposób usztywnia całą konstrukcję.

Moskitiera montowana jest do ramy okiennej lub ościeży za pośrednictwem zawiasów, które posiadają opatentowany, bardzo prosty w obsłudze system napięcia wstępnego samodomykacza. Na całym obwodzie ramy umieszczona jest uszczelka szczotkowa.

Na całym obwodzie ramy umieszczona jest uszczelka szczotkowa dodatkowo zabezpieczająca pomieszczenie przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

W standardowym zestawie moskitiera wyposażona jest w uchwyt do otwierania oraz magnesy utrzymujące ją w pozycji zamkniętej. W dolnej części skrzydła znajduje się płyta wypełniająca, która podczas otwierania moskitiery chroni siatkę przed uszkodzeniem.

Dostępne kolory ram moskitier to: biały, szary (antracyt), złoty dąb, orzech oraz brąz.

Moskitiera przesuwna

przesuwna moskitiera tarasowa

System moskitiery przesuwnej ma zastosowanie w dużych, przeszklonych wnękach balkonów, tarasów oraz ogrodów zimowych.

Moskitiera montowana jest bezpośrednio do ramy drzwiowej lub ościeży. Skrzydło moskitiery przesuwa się pomiędzy górną a dolną szyną jezdną, których szeroki wybór pozwala na montaż moskitiery w różnych wariantach, na wszystkich typach okien i drzwi z gwarancją bezkolizyjnej współpracy z roletami zewnętrznymi. Dodatkowe wzmocnienie, montowane poprzez połączenie zatrzaskowe, umożliwia wykonanie ramy skrzydła o większych gabarytach. Dzięki zastosowaniu rozwiązania niskiej szyny jezdnej doskonale współpracuje ona z drzwiami przesuwnymi, w których zastosowano tzw. niski próg.

W systemie wykorzystano hamulec spowalniający ruch skrzydła w krańcowym położeniu oraz zderzak, zapobiegający uderzeniu ramy moskitiery w szynę jezdną.

Profile ramy oraz szyn jezdnych wykonane są z mocnego ekstrudowanego kształtownika aluminiowego o nowoczesnym kształcie, pokrytego powłoką charakteryzującą się podwyższoną odpornością na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych.

Moskitiera ma możliwość montażu w układzie trzyrzędowym.

Dostępne kolory ram moskitier to: biały, szary (antracyt), złoty dąb, orzech oraz brąz.

Moskitiera rolowana

rolowana moskitiera na oknie

Moskitiery rolowane mogą być montowane we wnęce okiennej lub bezpośrednio do ramy okiennej na zewnątrz pomieszczenia.

Moskitierę można zwinąć w aluminiową kasetę za pomocą mechanizmu sprężynowego.