Konkurencyjne ceny - PRODUCENT
| 572 409 729 | info@wimarol.pl
WIMAROL - Rolety Żaluzje Plisy Moskitiery » Oferta/Produkty » Żaluzje poziome » Aluminiowe

Żaluzje aluminiowe poziome

Żaluzje aluminiowe poziome są najbardziej rozpowszechnionym typem osłon okiennych. Żaluzje te są bardzo funkcjonalne i wygodne w użyciu. Poprzez regulację kąta nachylenia lameli (pojedynczych aluminowych listków żaluzji) ustawia się natężenie wpadającego światła do wnętrze pomieszczenia.

Dużą zaletą żaluzji poziomych aluminiowych jest ich odpornośći na wilgoć i wodę przez nadają się do zamonotwania w pomieszczeniach takich jak kuchnia lub łazienka.

Duży wybór kolorystyczny lameli żaluzji, w tym także lameli perforowanych i drewnopodobnych, zaspokoi każde gusta.

Żaluzje poziome aluminowe na tle innych typów osłon okiennych cenowo wychodzą bardzo korzystnie.

Kolor osprzętu (rynny, sznurki itp.) do żaluzji produkowanych przez naszą firmę można dobrać do niemal każdego okna, aby jak najlepiej wyglądały i komponowały się, będąc zawieszone na ramie okiennej.

Żaluzje poziome aluminowe oferowane przez firmę WIMAROL występują w trzech szerokościach lameli:

16 mm

25 mm

50 mm

Żaluzje poziome aluminowe można montować bezpośrednio na skrzydle okna, ścianie oraz do sufitu (dot. 16 mm oraz 25 mm). Żaluzje o lamelach 50 mm montuje się na ścianie lub do sufitu.

Regulacja żaluzji aluminiowych poziomych odbywa się za pomocą samego koralika lub przy pomocy sznurków i pokrętła. W zależności od rodzaju montażu i sposobu regulacji żaluzji, WIMAROL oferuje różne systemy.


Wzornik kolorów lameli żaluzji aluminowych poniżej:

Lamele aluminiowe 16 mm

aluminiowa żaluzja 16 mm WIMAROL

Żaluzje o szerokości lameli (listków) 16 mm to najwęższe aluminiowe żaluzje dostępne na rynku. 

Chcąc zamontować lamele o tej szerokości mają Państwo do wyboru 3 systemy, które różnią się głównie sposobem regulacji (sznurek+pokrętło albo sam koralik) oraz sposobem zawieszenia na skrzydle okna. Są to:

AMARANT

ISORAMA

ISSO (najczęściej stosowany)


AMARANT to najprostrzy system, który można montować zarówno na skrzydle okna, jak i na ścianie lub suficie. Lamele żaluzji reguluje się za pomocą sznurka (podciąganie) i pokrętła (zmiana kąta lameli). Ten system, jako jedyny, może być zamontowany bezinwazyjnie na skrzydle okna, tj. na same zaczepy bez użycia wkrętów.


ISORAMA to system montażu żaluzji poziomych aluminiowych bezpośrednio na skrzydle okna. Lamele reguluje się za pomocą sznurka (podciąganie) i pokrętła (zmiana kąta nachylenia lameli). W przeciwieństwie do AMARANTu, nie ma widocznej rynny, lecz jest płaska kaseta, do której przymocowane są lamele.


ISSO to system podobny do ISORAMA, ale zamiast pokrętła i sznurka, lamele reguluje się tylko za pomocą jednego sznurka koralikowego (zmiana kąta lameli i podciąganie). Jest to system najczęściej montowany i rekomendowany przez nas jako najnowocześniejszy i najwygodniejszy.

Lamele aluminiowe 25 mm

Żaluzje o szerokości lameli 25 mm są najpowszechniejsze wśród żaluzji poziomych.

Podobnie, jak przy lamelach 16 mm, żaluzje aluminiowe o szerokości 25 mm montuje się w systemach AMARANT, ISORAMA i ISSO, a dodatkowo oferujemy dla tych lameli system ISSO Top.

 

ISSO Top to modyfikacja systemu ISSO, która polega na tym, że tasiemki po bokach lameli (podtrzymujące lamele, gdy np. skrzydło okna jest uchylone) są niewidoczne.

Lamele aluminiowe 50 mm

żaluzje poziome 50 mm Wrocław WIMAROL

Aluminiowe żaluzje poziome o największych lamelach - 50 mm - stworzone są z myślą o wielkogabarytowych oknach, wnękach oraz innego typu przeszkleniach, które wymagają dużych osłon.

W naszej ofercie posiadamy wzory lameli o jednolitym, gładkim kolorze oraz perforowane (dziurkowane).

Żaluzje 50 mm montowane są do sufitu lub ściany za pomocą specjalnych uchwytów. Sterowanie odbywa się za pomocą sznurków lub za pomocą łańcuszka.

Żaluzje aluminiowe 50 mm dostępne są z opcją sterowania elektrycznego.