Bezpłatny pomiar
71 372 95 36 | 509 023 296 | sprzedaz@wimarol.pl
WIMAROL - Rolety - Moskitiery - Żaluzje - Plisy » Oferta/Produkty » Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne gwarantują doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną, skutecznie chronią przed włamaniami i pomagają zachować prywatność. Ich walory sprawiają, że są one coraz częściej spotykanym elementem wykończenia domów, mieszkań i biur.

Dostępne obecnie na rynku napędy roletowe można zaklasyfikować do trzech grup: ręczne, półautomatyczne i automatyczne.

Z napędów ręcznych  posiadamy w swojej ofercie zwijacze i kasety z przekładnią odpowiednio na taśmę lub linkę. Zwijacze to najbardziej popularne obecnie na rynku napędy. Stosuje się je najczęściej do obsługi rolet typowych, o stosunkowo niewielkich rozmiarach.

Przy roletach o większych rozmiarach, a tym samym cięższych, w celu bardziej komfortowej obsługi proponuje się zastosowanie kaset z przekładnią. Do grupy napędów półautomatycznych zalicza się przede wszystkim mechanizmy korbowe i rożnego rodzaju sprężyny. Mechanizmy korbowe stosuje się najczęściej w przypadku rolet o większych rozmiarach. Często używa się ich jako rozwiązania pośredniego w sytuacji, kiedy roleta jest zbyt ciężka by zastosować mechanizm ręczny, natomiast klient nie chce znacznie podwyższać kosztów stosując siłowniki elektryczne. Do mechanizmów półautomatycznych zalicza się również sprężyny, które mogą być zastosowane w niemalże każdej rolecie jako element wspomagający.

Ostatnim rodzajem napędów są siłowniki elektryczne. Zapewniają maksymalną wygodę obsługi rolet. W przypadku rolet o dużych rozmiarach stosuje się je obowiązkowo, w przypadku mniejszych w zależności od potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych inwestora.

Firma Wimarol  dodatkowo w swojej ofercie posiada siłowniki wyposażone w radiolinię umożliwiające sterowanie grupą rolet bez konieczności stosowania okablowania pomiędzy samymi roletami, jak i przełącznikiem.

Rodzina rolet adaptacyjnych w skład których wchodzą systemy SKSKOSKP i SKO-P przeznaczona jest głównie do stosowania w istniejących budynkach. W każdym z systemów roleta zwijana jest do skrzynki aluminiowej umieszczonej na ścianie lub w ościeżnicy. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym dopasowanym do wyglądu budynku. W systemie tym oferujemy do wyboru cztery  rodzaje skrzynek: skrzynki w systemie SK 45, półokrągłe w systemie SKP oraz okrągłe w systemach SKO i SKO-P. Rolety systemu adaptacyjnego SKP, które charakteryzują się zaokrąglonym kształtem dolnej części skrzynki, najczęściej montowane są we wnęce okiennej. Większość oferowanych przez firmę Wimarol modeli rolet zewnętrznych pozwala na zintegrowanie ich z moskitierami, co jest widoczne na poniższych przykładowych ilustracjach. Z perspektywy klienta oznacza to ułatwienie wyboru, skrócenie czasu realizacji oraz oszczędność pieniędzy.

Oferujemy także systemy Owal (SKO) i SKO-P, najlepiej prezentujące się na elewacji budynku. Dotychczas sprawdzona i niezawodna technika rolet zostaje połączona z elegancką, nowoczesną skrzynką i prowadnicą aluminiową o zaokrąglonym kształcie. Dzięki tej formie pojawia się możliwość nadania każdej elewacji indywidualnego charakteru.