Bezpłatny pomiar
71 372 95 36 | 509 023 296 | sprzedaz@wimarol.pl
WIMAROL - Rolety - Moskitiery - Żaluzje - Plisy » Oferta/Produkty » Rolety dachowe

Charakterystyka rolet dachowych

Roleta dachowa, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest do okien dachowych (połaciowych). Wyposażona jest w wygodny mechanizm sprężynowy, który umożliwia samoczynne zwijanie materiału do kasety. W wyniku precyzyjnego połączenia uchwytu belki oraz hamulca możemy zatrzymać materiał w dowolnym miejscu. Zastosowanie mechanizmu sprężynowego i hamulców sprawia, że materiał jest zawsze naciągnięty. Nawet podczas całkowitego uchylenia okna materiał nie fałduje się i nie wypada z prowadnic.

W ofercie firmy WIMAROL do wyboru są różnorodne kolory kaset i prowadnic: anoda, brąz, biały oraz kolory drewnopodobne (m. in. sosna).


Alternatywą dla rolet dachowych mogą być, oferowaną przez naszą firmę, plisy na okna dachowe.

Zastosowanie

Rozmiar prowadnic pozwala dostosować nasze rolety do powszechnie występujących systemów okien dachowych (Velux, Fakro, Roto, Okpol).

Rolety dachowe skutecznie chronią wnętrze przed ostrym światłem oraz nadmiernym nagrzewaniem się poddasza. Dzięki zastosowaniu specjalnych profili, prowadnic oraz belki dolnej (zakończoną uszczelką szczotkową) został zniwelowany prześwit w miejscu stykania się belki dolnej z dolną częścią skrzydła okiennego.